KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8334072
*
nr 833 4072
Oljemålning
Oidentifierad Konstnär, Italien 15-1600-tal, Porträtt av Perugino, pannå, 21, 5 x17, 5
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2013
kl 19:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 00:07:29
1
6.000 kr
10/6 09:14:47
2
4.200 kr
10/6 18:27:51
2
4.600 kr
10/6 18:28:43
2
5.000 kr
10/6 18:48:11
2
6.000 kr
10/6 18:49:13
2
ledande budet*
10/6 19:14:25
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: italien 15-1600-tal olja oljemålning oljemålningar porträtt av perugino
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23
*
Oljemålning
nr 833 4072
Oljemålning
Oidentifierad Konstnär, Italien 15-1600-tal, Porträtt av Perugino, pannå, 21, 5 x17, 5
Utrop: | 10.000 kr |
---|---|
Såld: | 7.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/6 00:07:29 | 1 | 6.000 kr |
10/6 09:14:47 | 2 | 4.200 kr |
10/6 18:27:51 | 2 | 4.600 kr |
10/6 18:28:43 | 2 | 5.000 kr |
10/6 18:48:11 | 2 | 6.000 kr |
10/6 18:49:13 | 2 | ledande budet* |
10/6 19:14:25 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: italien 15-1600-tal olja oljemålning oljemålningar porträtt av perugino
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23